Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, 19vs@riga.lv

Smaller Default Larger

 Balva 1  Šī gada 21. novembrī Latvijas universitātes Zinātņu mājā norisinājās viens ko skaistākajiem un gaidītākajiem ikgadējiem interešu izglītības pasākumiem “Nominācija interešu izglītībā”.
Šogad esam īpaši lepni, jo arī no mūsu vidus ir divi nominanti- interešu izglītības pedagogs Marta Andrukoviča saņēma nomināciju “Debija interešu izglītībā” un Balss attīstības “Kantilēna” audzēknis Eduards Rediko saņēma nomināciju “Par sasniegumiem interešu izglītībā”.


   MJaunā skolotāja Marta savu darbu uzsāka Bērnu un jauniešu centrā “Bolderāja” kā interešu izglītības Ritmikas un Mūsdienu dejas skolotāja. Neskatoties uz neilgo laiku, ko Marta strādā, viņas audzēkņu progress ir redzams katrā iestādes koncertā, kur audzēkņi izceļas ar precizitāti priekšnesumos un lielo mīlestību pret deju un skatuvi, ko skolotāja bērnos ieaudzinājusi jau no pirmsskolas vecuma. Kā arī veidojot dziesmu un priekšnesumu horeogrāfijas muzikālajai studijai “Rozīnes” un audumu kolāžas pulciņam “Patchwork” Marta parādījusi audzēkņiem, ka skaisti izskatīties uz skatuves var ik viens!
   Marta ir ļoti gaiša, sirsnīga, atsaucīga. Viņu vienmēr ir prieks satikt kolēģiem, aprunāties, iedvesmoties, un, kā saka kāda mamma audzēknei no Ritmikas pulciņa: “Raksturojot mūsu ritmikas pedagogu, pirmo ko gribās uzsvērt, ir disciplīna un tās noturēšana nodarbību laikā! Strādājot ar pirmsskolas vecuma bērniem, tas nav tik vienkārši, bet esmu personīgi piedalījusies daudzās nodarbībās un ir redzams kā bērni to ievēro. Tas netiek panākts ar sodiem vai skaļu bļaušanu, bet gan ar mīlestību un cieņu pret bērniem.”


   ESavas dziedātāja gaitas Eduards uzsāka 5 gadu vecumā, kad kopā ar mammu atnāca uz Bērnu un jauniešu centru “Bolderāja”, lai apskatītos, kas šai centrā notiek. Izdzirdot mūziku zālē, Eduards uzsāka melodijas dungošanu un ar mākslinieciskām kustībām pievērsa skolotājas Irinas Parahņevičas uzmanību. Nu jau Eduards 11 gadus ir mūzikā. Uz Rīgas, Latvijas un starptautiskām skatuvēm Eduards bijis gan kā solists, gan Balss attīstības studijas “Kantilēna” dalībnieks. Eduarda galvenie trumpji ir spēja ilgi noturēt savu balsi vienā līmenī un atraktīvās kustības uz skatuves, tas Eduardam nerada nekādas problēmas iekļūšanai konkursu finālos.
   Nenoliedzami- gan parastam klausītājam, gan arī profesionāliem mūziķiem “skudriņas skrien pār ādu” un emocijas negribās turēt sevī, dzirdot spēcīgo, daudzpusīgo Eduarda balsi. Ir prieks skatīties uz jauno mūziķi, kurš ne tikai ir spējīgs nodziedāt notis, bet arī caur mūziku izstāstīt stāstu.
   Mēs ļoti lepojamies ar saviem pedagogiem un audzēkņiem. Vēlam gan nominantiem, gan citiem- iedvesmot un iedvesmoties, turpināt mīlēt to, ko darām, sapņot un tiekties uz jauniem sasniegumiem!

 

Informāciju sagatavoja

Rīgas 19.vidusskolas

interešu izglītības sekretāre Iveta Bērziņa

Foto Pēteris Zālītis