Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, 19vs@riga.lv

Smaller Default Larger
    
Aizvadītajā nedēļas nogalē savus spēkus un dotības gan dejā, gan mūzikā demonstrēja Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” vokālie un deju kolektīvi.
    4. un 5.martā norisinājās vairāki nozīmīgi konkursi gan dejā, gan mūzikā.
   
  Rīgas Stradiņu universitātes Aulā, notika Jauno izpildītāju konkurss „Nāc sadziedāt”, kuru jau astoto gadu organizē biedrība „Baltijas skaņas”. Konkursā piedalījās Balss attīstības studijas „Kantilēna” audzēkņi no grupas „Akcents”, kā arī soliste Anastasija Jačmenkina. Grupa „Akcents” vecākajā dalībnieku vecuma grupā saņēma 1.pakāpes diplomu, bet mūsu mazā soliste jaunākajā dalībnieku grupā starp 50 dalībniekiem nopelnīja 1.pakāpes diplomu un 2.vietu! 
   Savukārt Balss attīstības studijas „Kantilēna” grupas „Notis” un „Collage” piedalījās Travelling Festival 2017, kurš norisinājās kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, kur guva nenovērtējamu pieredzi savai turpmākajai darbībai un pateicības diplomus par dalību festivālā.
    Mūsu dejotāji, no deju studijas „Diamond” un modernās horeogrāfijas studijas „TERRA” piedalījās XII Starptautiskajā baleta, teātru, klasiskās un modernās dejas kolektīvu DEJU FORUMĀ „RĪGA” I kārtā, kuru organizē Mākslinieciskās jaunrades centrs „Praktiskās estētikas skola”, sadarbojoties ar Rīgas domes Izglītības un kultūras, sporta departamentu. Starp vairāk nekā 30 deju kolektīviem Deju studijas „Diamond” meitenes visās vecuma grupās saņēma 1. pakāpes diplomus, bet modernās horeogrāfijas studijas „TERRA” audzēkņi 2.pakāpes diplomus. Visi mūsu dejotāji ir saņēmuši iespēju piedalīties konkursa II kārtā, kura norisināsies 25.martā kultūras pilī „Ziemeļblāzma”. Kopumā no 40 dejām konkursa II kārtai ir izvirzītas 6 mūsu kolektīvu dejas!
     Vēl Rīgā no 3.-5. martam norisinājās VI Starptautiskā Deju Olimpiāde Rīga 2017, kuru organizē Starptautiskā deju aģentūra „Arabesk”, kuri ar deju festivālu organizēšanu nodarbojas vairāk niekā 17 gadus. Konkurss norisinājās Kongresa namā un Olimpiādē piedalījās kopumā 52 deju studijas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Vācijas. Kopumā uz skatuves kāpa 2000 dejotāju. Šajā pasākumā piedalījās arī Deju kolektīva „Diamond” visas trīs grupas ar savām jauniestudētajām dejām, milzīgajā dejotāju pulkā deju studijas vecākās grupas audzēknes saņēma 2.vietu!
 
    Sveicam mūsu dziedātājus un dejotajos ar gūtajiem panākumiem, ka arī viņu pedagogus Irinu Parahņeviču, Tatjanu Čilikinu un Irinu Ivanushkinu!
 
     
  
 
Informāciju sagatavoja: Aiva Dasmane, BJC „Bolderāja”, direktores vietniece izglītības jomā.
Foto no pedagogu personiskā arhīva