Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, r19vs@riga.lv

Smaller Default Larger

   Rīgas 19. vidusskolas “VIDES ENTUZIASTU” pulciņa skolēni piedalījās “VIDES IZZIŅAS” konkursā “NĀC DĀRZĀ CIEMOTIES”, kurš notika Rīgas Dabaszinību skolā. Audzēkņi izpildīja arī mājas uzdevumu- veidoja objektu “Mans sapņu dārzs”.

  Apsveicam Adriannu Linkevicu, Amandu Pārumu, Marselu Madernieku, Evelīnu Štrausu par 1.-3. klašu grupā iegūto godpilno 3. vietu!

 

View the embedded image gallery online at:
http://bjcbolderaja.lv/sas#sigProIde7688ab510

  Foto no M.Tučes personiskā arhīva

   Balss attīstības studiju "Kantilēna" uzaicināja piedalīties festivālā, jo bērni ļoti labi sevi parādīja Daugavpils svētkos jūnijā. Jauniešu festivālā “Artišoks 2019” piedalījās grupa "Tutti" un solisti- Jačmenkina A., Rediko E. Neskatoties uz to, ka bērniem 3 mēnešus vasarā nebija nodarbības, viņi veiksmīgi uzstājās uz pilsētas skatuves un parādīja savu sniegumu Daugavpils iedzīvotājiem. Grupai “Tutti” bija lieliska iespēja uz skatuves kāpt jaunajos tērpos. Festivalā piedalījās daudzi Daugavpils kolektīvi, bet noslēgumā visus priecējās grupa "Bemudu divstūris".

   

View the embedded image gallery online at:
http://bjcbolderaja.lv/sas#sigProId91f207a319

Foto no I.Parahņeviča personiskā arhīva

   Šajā karstajā nedēļā tika noskaidroti uzvarētāji Latvijas jaunatnes čempionāta finālā klasiskajā un ātrspēlē 100 lauciņu dambretē. Sacensības notika no 1. līdz 6. jūnijam, viesnīcā ,,Pullman Riga Old Town ”, Rīgā un tajās pulcējās labākie Latvijas jaunie dambretisti, kas sacentās U-10 un U-13 vecuma grupās.

   Sacensību mērķis bija noskaidrot labākos Latvijas jaunos dambretistus startiem Eiropas un Pasaules čempionātos.

Katrā grupā spēlēja 10 dalībnieki, atsevišķi meitenes un zēni. Ļoti saspringtajā cīņā lieliskus rezultātus parādīja BJC „Bolderāja” audzēkņi. Viktorija Nesanira un Aleksejs Peļniks izcīnīja 3. vietas ātrspēlē U-13 grupā. Pamatturnīrā Viktorijai ir sudraba medaļa un Aleksejam bronzas.

   Abi audzēkņi izcīnīja tiesību pārstāvēt Latviju Eiropas jauniešu čempionātā Varšavā augustā un Pasaules čempionātā Turcijā novembrī.

 

   No 1.līdz 6.maijam notika Latvijas čempionāts vīriešiem 100 lauciņu dambretē, kurā sacentās 12 labākie dambretisti.

   Lai arī finālā nespēlēja pagājušā gada čempions Guntis Valneris, sastāvs bija pietiekami spēcīgs. Starp dalībniekiem bija trīs lielmeistari un 4 starptautiskie meistari. Pēc noteikumiem turnīrā varēja spēlēt arī sievietes, kuras bija ieguvušas tiesības, startējot atlases sacensībās.

   BJC „Bolderāja” pārstāvēja starptautiskā lielmeistare Zoja Golubeva ar saviem labākiem audzēkņiem Eiropas jauniešu čempioniem Jeļenu Česnokovu un Gunāru Gribušku. Jeļena un Gunārs bija līderu grupā no turnīra sākuma. Visu izšķīra pēdējā kārta, kurā kļūdījās un zaudēja savu partiju galvenais konkurents Raimonds Vipulis. Tas deva iespēju Jeļenai pirmo reizi vēsturē kļūst par Latvijas čempioni vīriešu dambretes čempionātā.

   Pirmo reizi vēsturē pirmās divas vietas ieguva sievietes (2. vieta ir Zojai Golubevai).

   Pirmo reizi vēsturē Gunārs Gribuška iekļuva arī Latvijas pieaugušo trijniekā!

   Sveicam mūsu audzēkņus un viņu pedagogu Zoju Golubevu !

   Skaistā pavasara dienā apm. 50 skolēni no Rīgas un Pierīgas pulcējās RJTC viesmīlīgajās telpās uz gadskārtēju Lego konkursu par pasaku tēmu. Dalībnieki noklausījās J.Širmaņa pasaku “Lielais dundurs” un tad 60 min. laikā atveidoja to no Lego klučiem telpiskā veidā. Interesanti bija tēli, kurus bērni izvēlējās veidot - sākot no dundura un govs, beidzot ar lielo lidmašīnu. No mūsu centra konkursā piedalījās 5 bērni, no kuriem 2 sīvā konkurencē ieguva godalgas - Marsels Madernieks 2.vietu 6-8g. grupā, Kristers Vītols 2.v. 9-12g. grupā.

   Dalībnieku darbi šogad pārsteidza ar īpašu radošumu un meistarību. Konkursā startēja arī pirmsskolnieki, neklātienes grupā, kur sacentās jau iepriekš gatavoti darbi plaknē par kādu no latviešu tautas pasakām.

Arī 3 mūsu audzēkņi no Lego 1. i.p. 1.un 2. grupas pārstāvēja neklātienes grupu ar skaistiem un radošiem darbiem par pasakas “Kukulītis” tēmu.

   Godalgoto vietu ieguvēji balvās saņēma diplomus, lego konstruktorus un žurnāla “Ilustrētā junioriem” abonementu 3 mēnešiem. Visi konkursa dalībnieki saņēma skaistas pateicības par piedalīšanos.

   Sveicam dalībniekus un pedagogu Kristīni Katinsku !

   3.aprīlī Rīgas Lastādijas internātpamatskolā notika Rīgas atklātā modes skate ,, Cik dažādi mēs esam!”

Modes skatē piedalījās 7 audzēknes no Auduma kolāžas  ,,Patchwork”. Annas Kapacinas avangarda tērpam,, Nāriņa” un Sofijas Lozickas mūsdienu tērpam ,,Mārīte” žūrija  piešķīra 1.vietas.  Balvās – Modes muzeja apmeklējums.   

   Arī pārējām meitenēm tērpi izcēlās ar savu oriģinalitāti .

   22.martā Balss attīstības studija ,, Kantilēna”piedalījās V Starptautiskajā konkursā “Скрыжаваннi. Miнск”. Konkurss norisinājās Baltkrievijā, Minskā. Konkursā bija ap 300 priekšnesumiem. Mūsu solisti Eduards Rediko un Jeļizaveta.Eļkina ieguva augstāko žūrijas vērtējumu un iespēju piedalīties konkursa noslēguma koncertā . Tāpat augsti apbalvojumi ir arī visiem pārējiem solistiem un grupām "Līga”un "Notis”.

   Brīvajā laikā jaunieši apskatīja pilsētas skaistākā vietas.

   Mums patika Minska!

   11.-16. martā Rīgā viesnīcas „Radisson Blu” konferenču zālēs norisinājās Latvijas jaunatnes čempionātu fināli 64 lauciņu dambretē. Vairāk nekā 100 labākie jaunie dambretisti vecumā no 7 līdz 16 gadiem cīnījās par čempiona titulu četrās vecuma grupās. Starptautiskajā arēnā sacentās jaunie sportisti no Rīgas, Valmieras, Bauskas, Limbažiem, Rēzeknes, Siguldas, Dobeles, Kuldīgas, Līvāniem, Ventspils un Salaspils.

Katrā grupā spēlēja 10 dalībnieki, atsevišķi meitenes un zēni.

Lielisku rezultātu parādīja BJC „Bolderāja” audzēkņi.

 

 Kikboksa un taiboksa pulciņa audzēknis Aleksandrs Čerkesovs uzvarēja Eiropas Kausu K-1 cīņā (WAK-1F). Kausa izcīņa šogad norisinājās Polijā, nelielā pilsētiņā Sulejovekā, kas ir tuvu Varšavai. Turnīrā piedalījās 180 sportistu no dažādām Eiropas valstīm, kā arī no Armēnijas un Gruzijas. Aleksandrs aizvadīja divas cīņas. Tiesneši atzīmēja mūsu sportista brīnišķīgu vispārējo sagatavotības līmeni. Tiešām, viņš rīkojas gan tehniski pareizi un apdomīgi, gan psiholoģiski nobriedis, t.i. nepadodas emocijām, paliek mierīgs un neatlaidīgs. Pusfinālā A.Čerkesovs uzvarēja ar punktu pārākumu, bet fināla cīņa tika pabeigta jau pirmajā raundā, pretiniekam atteicoties no cīņas turpināšanas.