Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, 19vs@riga.lv

Smaller Default Larger
   
 7. maijā BJC „Bolderājā” risinājās dambretes turnīrs „Ģimenes kauss”. Šīs, par tradīciju kļuvušās sacensības katru gadu rīko dambretes un galda spēļu pulciņa skolotāja Zoja Golubeva kopā ar saviem audzēkņiem.
Pirms paša turnīra sākuma  jaunie dambretisti vecākiem  demonstrēja  savu meistarību dambretes kombināciju risināšanā.
   Šogad turnīrā piedalījās 14 komandas. Katras komandas sastāva bija viens bērns un viens pieaugušais. Atbalstīt savus bērnus un mazbērnus šoreiz bija atnākuši 6 tēvi, 2 vectēvi, 2 vecmāmiņas un viena drosmīgā māmiņa. Visjaunākajam turnīra dalībniekam bija tikai 5 gadi, bet visgudrākajam – 67!   
 
  Turnīra spēļu formula bija līdzīga  kā Pasaules hokeja čempionātā. Komandas sākumā sacentās divās grupās. Divi uzvarētāji  no katras grupas nokļuva finālā. Fināla kaujā par pirmo vietu satikās  astoņgadīgie -Viktorija Nesanira un Davids Smirnovs ar saviem vectēviem. Viss tika izšķirts, kad Viktorijas vectēvs atrada uzvaras kombināciju un sagrāva pretinieku. Mačā par trešo vietu Jelizavetas Zaharovas ģimene uzvarēja pret Darjas Drabovas ģimenes komandu.
Pirmās trīs komandas saņēma kausus un medaļas, bet visi parēji – garšīgas balvas.
   Pasākums noritēja ļoti draudzīgā gaisotnē, tāpēc ka mums vissvarīgākais ir piedalīties, bet nevis uzvarēt! Tas bija īsts „ģimenes” kauss!