Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, 19vs@riga.lv

Smaller Default Larger
 
 Jau par ikgadēju tradīciju Bērnu un jauniešu centrā „Bolderāja” ir palikusi Gadskārtu ieražu svētku svinēšana, uz kuriem tiek aicināts ikviens interesents un Rīgas pilsētas iedzīvotājs.
Kā jau ierasts, pavasari mēs sagaidām ar latviešu tradicionālajiem svētkiem „Meteņiem” un slāvu tautas tradicionālajiem svētkiem „Masļeņicu”, ievērojot senās tradīcijas tradicionālo svētku svinēšanā.
   Šogad svētkus svinējām 12.martā, Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” pagalmā.
   Saulīte, mūs lutinot,  laukā bija izvilinājusi ģimenes ar bērniem, jauniešus un arī gados vecākus cilvēkus.
Tāpat kā Meteņos, arī Masļeņicā ar lielu skaļumu un jautrošanos tiek sagaidīts pavasaris un jau tradicionāli tika spēlētas dažādas rotaļas un spēles, kuru organizēšanā pasākuma vadītajām centra direktores vietniecei mācību jomā Jeļenai Kočetkovai un mācību metodiķei Aivai Dasmanei, palīdzēja divi Skomorohi – deju skolotājas Irina Ivanushkina un Anastasija Zuja.  Rotaļās un spēlēs, ar lielu prieku iesaistījās visi sanākušie bērni un viņu vecāki.
   Pankūku cepšanas darbnīcā tika izveidota krāsniņa uz kuras, visu pasākuma laiku tika ceptas gardum gardas Masļeņicas pankūkas. Gardās pankūkas varēja nobaudīt ikviens svētku dalībnieks, kurš aktīvi bija piedalījies pasākuma norisē.
Labāk iepazīt Meteņu tradīcijas mums palīdzēja mūsu draugi- folkloras kopa „Rija”, kas apmeklētājiem iemācīja dažādas tradicionālās latviešu tautas rotaļas un spēles. Ar lielu interesi bērni iesaistījās un izspēlēja rotaļas par Rīgas tiltiem, „Kas dārzā?” un daudzas citas.
Pēc kopīgajām rotaļām ar folkloras kopu, pasākuma apmeklētāji varēja piedalīties individuālajās un pāru spēlēs, kuras īpaši šim pasākuma bija sagatavojuši centra pedagogi. Spēļu uzvarētāji, tika pie gardām pārsteiguma dāvaniņām – konfektēm, barankām un cepumiem.
Kā jau īstos pavasara svētkos pasākuma noslēgumā tika dedzināta arī Masļeņicas lelle. Lelles kabatās katrs varēja ielikt savu zīmīti ar sliktajām lietām, kuras vēlējās sadedzināt kopā ar lelli.
   Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja” saka lielu paldies par atbalstu Izglītības kultūras un sporta departamentam svētku atbalstīšanā, visiem centra pedagogiem, kuri palīdzēja svētku organizēšanā un norisē, kā arī visiem pasākuma apmeklētajiem, kuri aktīvi piedalījās un priecājās kopā ar mums šajā saulainajā dienā!
   Uz tikšanos citos svētkos Bērnu un jauniešu centrā „Bolderāja”!
 
 
 
Sagatavoja BJC „Bolderāja” izglītības metodiķe Aiva Dasmane