Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, 19vs@riga.lv

Smaller Default Larger

 

  Bērnu un jauniešu centrā „Bolderāja” no 11. līdz 15.maijam norisinājās prasmju dienas, kuru laikā visi interesenti- lieli un mazi, varēja apgūt dažādas prasmes  - floristikas brīnumus, zīda apgleznošanas pamatus, netradicionālo stikla apstrādi, auduma batikas un keramikas pamatus.

   Nedēļu iesākām ar floristikas brīnumiem, kur radošās darbnīcas apmeklētājiem, bija iespēja uzzināt, kā veidot nelielas un interesantas sauso ziedu kompozīcijas, savukārt zīda apgleznošanas meistarklasē, tās apmeklētāji tika iepazīstināti ar dažādām zīda apgleznošanas tehnikām un varēja  sev uzgleznot nelielu zīda glezniņu.
   Ar lielu aizrautību, gan lieli, gan mazi darbojās Stikla apstrādes meistarklasē, kur stikla mākslinieces Baibas Cālītes vadībā, varēja veidot nelielas mozaīku kompozīcijas ne tikai uz šķīvjiem, kas ieguva jaunu veidolu, bet arī uz akmeņiem un stikla burciņām.
Vasarai tuvojoties, kad gribas ģērbties koši un krāsaini, īpaši aktuāla bija audumu krāsošanas jeb batikošanas radošā darbnīca. Tur bija iespēja uzzināt, kā varbūt jau savu laiku nokalpojušu apģērbu ir iespējams pārvērst jaunā veidolā. 
   Savu prasmju nedēļu noslēdzām ar keramikas pamatu apgūšanu, talkā mums nāca keramiķe un keramikas darbnīcas „Mālotava” īpašniece Agnese Ošleja. Keramiķe parādīja, kā iespējams uzlipināt savu trauku bez podnieka ripas palīdzības un iepazīstināja ar vissenāko māla trauku veidošanas tehniku – lipināšanu.
   Prasmju dienas norisinājās Sabiedrības integrācijas projekta „Ziemeļu pavasaris (No Lieldienām līdz Jāņiem)” ietvaros, kuru atbalsta un finansē Rīgas domes, Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 (Foto sadaļā Galerijas)

Pasākumu koordinatore Aiva Dasmane