Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, 19vs@riga.lv

Smaller Default Larger

 
Ar jautru Lielās dienas un pavasara sagaidīšanas pasākumu, 21.martā,  Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja” ir uzsācis Sabiedrības integrācijas projektu „Ziemeļu pavasaris (No Lieldienām līdz Jāņiem)”, kas norisināsies līdz pat 18.jūnijam, ar pēdējo projekta  pasākumu- tematiskā ekskursija „Jāņu svinības senajā zemnieku sētā”.
  Lielās dienas sagaidīšanu iesākām ar dziesmām, dejām un rotaļām, kurās iesaistījās gan lielie, gan mazie apmeklētāji. Izzināt mūsu senču tradīcijas un noskaidrot, kā tad senatnē sagaidīja Lielo dienu un pavasari, mums palīdzēja folkloras kopa „Rija”.

Pēc dziesmām, dejām un rotaļām, pasākuma apmeklētāji, tika aicināti piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, kur bija iespēja krāsot olas, uzzināt jaunus un neparastus olu krāsošanas veidus, uzzīmēt apsveikuma kartiņas un kopīgiem spēkiem izveidot Austras koku jeb lecošās Saules zīmi, kas simbolizē ticību uz augšējo jeb Debesu pasauli. Neiztika arī bez aktīvām spēlēm, izmēģinot spēkus „Olu boulingā”, sportiskajās aktivitātēs un vilciņu griešanā.

  Pasākuma noslēgumā notika neliels kino seanss, kur tika izrādītas dažādas multiplikācijas filmiņas par pavasari, kas īpaši priecēja pasākuma jaunākos apmeklētājus.
  Aktīvi piedaloties visās piedāvātajās aktivitātēs, to dalībnieki varēja saņemt zīmodziņus īpaši šim nolūkam sagatavotās kartiņās un iemainīt tās pret nelielām dāvaniņām, par kurām bija parūpējies Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja”.
Sakām milzīgu „PALDIES!” visiem vecākiem un bērniem, kas nenobijās no sliktajiem laika apstākļiem un atnāca pie mums ciemos, lai visi kopā sagaidītu pavasari.
  Nākamais pasākums pie mums centrā būs Sulu mēnesī - aprīlī, kad sagaidīsim Ūsiņa jeb Jurģu dienu. Gan lieliem, gan maziem būs iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās un no neparastām, jau novecojošām un varbūt arī vairs nederīgām lietām, iemācīties izgatavot sev ko jaunu, interesantu un noderīgu.
  Sabiedrības integrācijas projekts „Ziemeļu pavasaris (No Lieldienām līdz Jāņiem)” tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.
(Foto no Lieldienu svinēšanas skatīt sadaļā Galerijas)