Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, 19vs@riga.lv

Smaller Default Larger
   Jau par ikgadēju tradīciju Bērnu un jauniešu centrā „Bolderāja” ir palikusi Gadskārtu ieražu svētku svinēšana, uz kuriem tiek aicināts ikviens interesents un Rīgas pilsētas iedzīvotājs.
   Kā jau ierasts pavasari mēs sagaidām ar latviešu tradicionālajiem svētkiem „Meteņiem” un slāvu tautas tradicionālajiem svētkiem „Masļeņicu”, ievērojot senās tradīcijas tradicionālo svētku svinēšanā.
Svētkus atklājām 16.februārī, kad tika svinēta „Masļeņicas sagaidīšana” centra pagalmā. Jau tradicionāli tika spēlētas dažādas rotaļas un spēles, kurās tika iesaistīti visi sanākušie bērni un viņu vecāki, kā arī ceptas pankūkas, kuras varēja īpaši nopelnīt, parādot kādu priekšnesumu. Radošajās darbnīcās  no salmiem un dažādiem citiem materiāliem katrs sev varēja veidot Masļeņicas lelli.
   Svētkus turpinājām 19.februārī, kad tiek svinēta „Svinēšana” jeb „Plašā ceturtdiena”, kas ir paredzēta tam, lai saimnieks spētu padarīt visus savus darbus. Šajā reizē pie mums brauca ciemiņi, folkloras kopa „Rija”, kas ar īpaši sagatavotu programmu iepazīstināja ar „Meteņa” tradīcijām. Pēc folkloras kopas uzstāšanās spēlēm un rotaļām, pasākuma apmeklētāji tika aicināti apmeklēt „Saules veidošanas darbnīcu”, kur no papīra šķīvjiem un dzijas dzīpariņiem varēja izveidot savu pavasara saulīti. Sportiskākiem pasākuma apmeklētājiem  bija iespēja  piedalīties jautrās un atraktīvās „Meteņu sporta stafetēs”.
   Svētkus noslēdzām 20.februārī, kad norisinājās „Masļeņicas vakarēšana”. Tradicionālās „Sievasmātes vakarēšanas” vietā pie mums ciemos ieradās īpašie ciemiņi ģimenes folkloras kopa „Berendejka” un  ar jautrām dejā un rotaļām priecēja Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” apmeklētājus. Gandrīz stundu garajā programmā bija gan dejas, gan dziesmas, gan rotaļas, par kurām īpaši priecājās bērni. Uz folkloras kopas aktivitātēm atsaucās arī klātesošie pieaugušie. Katram apmeklētājam tika sagatavots arī īpašs pārsteigums – baranku virtenīte un neiztika arī bez saldumiem un gardajām konfektēm.
   Izsakām pateicību Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par atbalstu, kā arī visiem pedagogiem, kas iesaistījās svētku organizēšanā un norisē.
(Bildes no pasākuma var aplūkot sadaļā Gaterijas)