Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, 19vs@riga.lv

Smaller Default Larger

 
   Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja” no 30.oktobra līdz 27.novembrim rīko „Patriotu dienas”.
   Izglītojošie un radošie pasākumi vērsti uz pilsonisko audzināšanu un patriotisma veicināšanu dažādām mērķa grupām, t.sk. bērniem, jauniešiem, senioriem u.c.
Pasākumu laikā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās - varēs izgatavot Latvijas karodziņus, noformēt atbilstoši tematikai svētku sveces, izpētīt latvju rakstus un veidot aproces, Latvijas karti, kā arī piedalīties sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijā.
   Ikvienam interesentam ir iespēja ar savām fotogrāfijām  piedalīties kopīgās fotogrāfiju izstādes „Rīgas galvenā nomale. Toreiz un tagad.” izveidē. Līdz pat 3 novembrim var iesniegt savus fotoattēlus ar Bolderājas vai Daugavgrīvas skatiem (mājas, ielas, ainavas un tml.) – vēsturisko attēlu un šā brīža attēlojumu (toreiz un tagad). Fotogrāfijas varat iesniegt Jums ērtā formātā gan papīra veidā  - Ivetai Bērziņai Bērnu un jauniešu centrā „Bolderāja”, Flotes ielā 8, vai varat sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
Izstādes svinīgā atklāšana 10.novembrī. Interesantāko darbu autorus gaida dažādas pārsteiguma balvas!
   Jauniešus, bērnu vecākus un vecvecākus, gaidām 30.oktobrī plkst. 17.30 uz pasākumu „Pilsonības diena”, kuras ietvaros būs iespēja tikties ar Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvjiem, kuri pastāstīs par pilsoņu pienākumiem un tiesībām, Latvijas pilsonības iegūšanas iespējām, ka arī varēs uzdot sev interesējušos jautājumus. Būs iespēja izmēģināt latviešu valodas eksāmenu!
   Godinot Latvijas brīvības cīnītājus, 11.novembrī plkst. 17.00 aicinām uz „Lāpu gājienu” līdz Buļļupei, kur nelielā svinīgā pasākumā tiks pieminēti mūsu kritušie kareivji. Tieši te, 1919.gadā pie Daugavgrīvas cietokšņa ir notikušas izšķirošās kaujas ar Bermonda armiju.
   Savukārt jauniešus vecumā no 10 līdz 15 gadiem, 12.novembrī plkst. 18.00 aicinām uz pasākumu „Augsim Latvijai”. „Augsim Latvijai” ir Latvijas Jaunsardzes devīze un pasākumā būs iespēja tikties ar Jaunsardzes pārstāvjiem, uzzināt ar ko šī organizācija nodarbojas, izmēģināt kā darbojas rācija un pielaikot militāro ekipējumu, kā arī noskaidrot, kā var izdzīvot dažādos neparastos apstākļos.
Latvijas Valsts svētku nedēļā no 17.līdz 23.novembrim, tiks izrādītas Latvijā radītas animācijas filmiņas, kā arī īsmetrāžas aktierfilma „Vienīgā fotogrāfija”, kura ir mēģinājums restaurēt 1918.gada vēsturiskos notikumus – to kā daži cilvēki vienas nakts un pus dienas laikā piepildīja visas latviešu tautas loloto sapni par neatkarību. Filma stāsta par vienīgo vizuālo liecību, Viļa Rīdzenieka fotogrāfiju, kas tapusi 1918.gada 18.novembrī valsts proklamēšanas svinīgajā pasākumā, Nacionālajā teātrī.
   Patriotu dienu noslēgumā 27.novembrī tiks rīkots konkurss – viktorīna „Es – Latvijā!”, kur iepriekš pieteiktās komandās piedalīsies bērni kopā ar saviem vecākiem un pedagogiem.
Ar svētku palīdzību vēlamies iesaistīt galvenokārt Bolderājas un Daugavgrīvas, kā arī citu Rīgas mikrorajonu iedzīvotājus Latvijai nozīmīgāko svētku svinēšanā. 
Vēlamies radīt interesi un izpratni par Latvijas vēsturi, starpkultūru komunikācijas uzlabošanu, veicināt vērtībizglītību un patriotisma audzināšanu, kā arī veidot piederības sajūtu savai apkaimei, pilsētai un valstij.
   „Patriotu dienas” tiek rīkotas un finansētas Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas projekta ietvaros.
Kopējo pasākumu plānu varat apskatīt šeit. Sīkāku informāciju par radošajām darbnīcām tiks izvietota vēlāk, gan mājas lapā, gan Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” informācijas stendā, Flotes ielā 8.
Pasākuma koordinatore Aiva Dasmane pa tālr.67435096, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .