Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, 19vs@riga.lv

Smaller Default Larger
Nāc nākdama, Liela diena,
Visi bērni tevi gaida,
Visi bērni tevi gaida,
Aiz vārtiem sasēduši!
 
Ceturtdien, 17.aprīlī plkst. 17.00 Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” pagalmā tika aizvadīti gadskārtu ieražu svētki  „Nāc nākdama, Liela diena!”, kur ik viens interesents tika aicināts uz Lielās dienas sagaidīšanas svinībām.
Par prieku visiem, kas jau ik gadu apmeklē Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” rīkotos gadskārtu ieražu svētkus un tiem, kas latviešu tradicionālo kultūru iepazīst no jauna, arī šogad bija iespēja satikties, lai ar dziesmām un rotaļām sagaidītu pavasari, jo Lieldienas ir pavasara saulgrieži, kurus svin par godu pavasara un saules atnākšanai.
Lai labāk iepazītu Lielās dienas tradīcijas un rotaļas, mums palīgā nāca folkloras kopa „Rija”, ar kuru kopā ik viens pasākuma apmeklētājs varēja izdziedāties un izdejoties, bet pēc tam piedalīties dažādās spēlēs- „Gaiļu cīņās”, „Cūciņas dzīšanā”, un pastaigāt uz koka kājām. Pašiem jaunākajiem pasākuma apmeklētajiem tika sagatavoti saldi pārsteigumi par dalību aktivitātēs.
Svētku organizatori saka lielu paldies visiem aktīvajiem apmeklētajiem, folkloras kopai „Rija” un, protams, arī Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departamentam par atbalstu šādu pasākumu organizēšanā.
Un vēl- ticējums vēsta, ja Lielās dienas rītā uzlec spoža saule, būs karsta vasara! 
Foto no pasākuma- sadaļā "Galerijas"