Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, 19vs@riga.lv

Smaller Default Larger
 
 
   Ceturtdien, 17.aprīlī pulksten 17.00 Bērnu un jauniešu centrā „Bolderāja”, ik viens interesents tiek aicināts uz Lielās dienas sagaidīšanas svinībām. Latviešu tautas tradīcijas vēsta, ka tas, kurš Lielās dienas rītā laukā iziet pirmais, būs patiesi laimīgs, tāpēc jāceļas agri un ar labām domām par bagātīgu vasaru un jāsveic saule uzlecam.
   Par prieku visiem, kas jau ik gadu apmeklē Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” rīkotos Gadskārtu ieražu svētkus un tiem kas latviešu tradicionālo kultūru iepazīst no jauna, arī šogad būs iespēja satikties, lai ar dziesmām un rotaļām sagaidītu pavasari.
Lielā diena ir pavasara saulgrieži, kad godā tiek celta saule un, jo augstāk kalna tā ripo, jo skaļāk dzied putni un zaļāka plaukst zāle.
   Latviešu tautas tradīcijas vēsta, ka Lielās dienas rītā strautā tek ūdens, kam piemīt dziedējošs un skaistuma vairojošs spēks, bet pūpolu vai izplaucēta bērza zara pēriens aizdzen visas slimības un pasargā no odu kodumiem. Svarīgi arī šūpoties un protams neiztikt bez olu krāsošanas un ēšanas. Pavasara sagaidīšanas svētkos piedalīsies un ar saviem priekšnesumiem priecēs Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” aerobikas pulciņa audzēkņi, un ka īpašos ciemiņos pie mums ciemos gaidām folkloras kopu „Riju” ar kuru kopa tad varēsim ieskandināt pavasari.
 
   Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja” saka paldies Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departamentam par doto iespēju piedalīties projektu konkursos un piesaistīt finansējumu konkrētā pasākuma organizēšanā.