Bērnu un jauniešu centrs "Bolderāja"

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, bjcbolderaja@riga.lv

Smaller Default Larger

  8., 9.jūnijā Vokālās studijas ,, Kantilēna “ grupas ,, Akcents”, ,,Notis” un ,,Tutti” un solisti ar savām dziesmām pieskandināja A.Pumpura skvēru Daugavpils pilsētas svētkos !

   25.maijā BJC „Bolderājā” jau 15 reizi notika dambretes turnīrs „Ģimenes kauss.

   Šogad turnīrā piedalījās 17 komandas. Katras komandas sastāvā bija viens bērns un viens pieaugušais. Atbalstīt savus bērnus un mazbērnus bija atnākuši 7 tēti, 2 vectēvi, 2 vecmāmiņas un viena drosmīgā mamma.

  Pēc divu stundu intensīvām cīņām divas labākās komandas bija ieguvušas vienādus rezultātus. Fināla spēlē satikās pagājušā gada Eiropas čempionāta jauniešiem dalībnieki Darja Drabova un Aleksejs Peļniks.Tikai papildspēlē uzvaru svinēja Alekseja Peļnika un Aleksandra Zamjatkina komanda. Otro vietu ieguva Darja Drabova ar mammu Nataļju.

Trešo vietu ieguva divas komandas. Papildspēlē pieredzējušākais Alekss Gansausks uzvarēja Sandi Puiškinu.

   29. aprīlī Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijā norisinājās Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” rīkotā Rīgas bērnu un skolēnu foto konkursa-izstādes “Atspulgs” svinīgā izstādes atklāšana un konkursa dalībnieku un laureātu apbalvošana.

   Konkursā piedalījās bērni un jaunieši no septiņām izglītības iestādēm: Bērnu un jauniešu centrs "Mīlgrāvis" (ped. Inta Trepša), Rīgas Jauno tehniķu centrs (ped. Gunta Andersone), Bērnu un jauniešu centrs “Bolderāja” (ped. Iveta Bērziņa), Rīgas Ezerkrastu pamatskola (ped. Velta Mika), Rīgas speciālā internātpamatskola (ped. Jevgenijs Orlovs), Rīgas 4. speciālā internātpamatskola (ped. Ilze Kokāne) un Rīgas 5.internātpamatskola-attīstības centrs (ped. Mudīte Ramute).

   Laikā no 1.-4. aprīlim Bērnu un jauniešu centrā norisinājās “Veselības nedēļa”. Tās idejiskais sākums meklējams 7.aprīlī- Pasaules veselības dienā. Katru gadu pasaules un Latvijas izglītības iestādes un citas organizācijas atzīmē šo dienu ar pasākumiem, akcentējot ar veselību saistītās tēmas.

   Bērnu un jauniešu centrā “Bolderāja” mēs izvēlējāmies organizēt projektu “VESELĪBAS NEDĒĻA” un tā laikā katru dienu strādāt ar atsevišķu tēmu.

   Masļeņica jeb Saules svētki, kas tiek saukta arī par Pankūku svētkiem ir sena slāvu tradīcija, kuras laikā simboliski notiek līksma un jautra atvadīšanās no garās un aukstās ziemas un sagaidīts ilgi gaidītais pavasaris. Tradicionāli svētki tiek svinēti 7 dienas nedēļas garumā, un katrai dienai ir savi rituāli un ticējumi, un šajā gadā Masļenica bija no 4.-10.martam.

 

       Vārdam SATIKŠANĀS patiesi piestāv darbības – piedzīvot, izbaudīt, sadraudzēties, saprasties, pieredzēt, paveikt un piepildīt. Runā, ka nejaušu satikšanās nav. Un katrs cilvēks, ko mēs satiekam savā dzīvē, izmaina to. Katra satikšanās padara mūsu dzīvi krāsaināku.

Izcilā Zenta Mauriņa ir teikusi

“Sastapšanās prieku nosaka nevis pasaulīgas vērtības un praktiskie labumi, bet gan vārdos neizsakāma noskaņa un izstarotā labestība”

Uz vienu pēcpusdienu pieklusa bērnu čalas Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” mājvietā, lai 5.februāra pēcpusdienā pieskandinātu VEF kultūras pili. Uz centra 15 gadu jubilejas koncertu pulcējās audzēkņi un viņu vecāki, kā arī bijušie audzēkņi, centra darbinieki, domubiedri un sadarbības partneri.

Krāšņajā jubilejas koncertā “SATIKŠANĀS” krāsas mijās ar skaņām, kustības ar vārdiem, emocijas ar gaismām.

   27.decembrī Rīgas 19.vidusskola savās telpās uzņēma Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” rīkoto XIV Rīgas atklāto turnīru 100 lauciņu dambretē “Bolderājas kauss”. kas pulcēja vairāk kā 50 dalībniekus gan no Rīgas, gan arī tālākus dalībniekus no Valmieras, Bauskas un Salaspils.

   22.novembrī Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu norisinājās Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” organizētais Rīgas vokālistu konkurss “Pār jūriņu, pār Daugavu, Saulītei roku devu”.

   Konkursa dalību varēja ņemt vispārējās izglītības, speciālās izglītības, interešu izglītības iestāžu vokālā žanra solisti un vokālie ansambļi ar divām dziesmām latviešu valodā divās vecuma grupās: jaunākā grupa (5.-9.klase) un vecākā grupa (10.-12.klase), atsevišķi tika vērtēti arī profesionālās skolas ar mūzikas novirzienu un mūzikas klasēm.

   Arī pēc svētku nedēļā vēl nedaudz grubās sirdī paturēt svētku sajūtu un siltumu, līdz ar to līdz pat šīs nedēļas beigām aicinām aplūkot mūsu telpās dažādas radošo darbiņu izstādes.