Rīgas 19. vidusskolas interešu izglītība

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, 19vs@riga.lv

Smaller Default Larger

   6.decembrī pulciņa „Vides Eko” dalībnieki ( Ieva B., Samanta, Estere, Stefānija, Patrīcija un Maksims) piedalījās jauniešu ideju pasākumā, projekta "Salabo pasauli" ietvaros, ar mērķi risināt dabas un klimata krīzes, veicinot ideju ilgtspējīgumu un īstenošanu ilgtermiņā .

   Ieskandinot ziemas saulgriežus, sadarbībā ar Latvijas Floristu apvienību Latvijas valsts mežu vēstniecībā skatāma izstāde “Ziema.Koks.Egle.”, kas veltīta Baltijas ceļa 30. gadadienai.

 

   28.novembrī Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu norisinājās Rīgas 19.vidusskolas organizētais Rīgas vokālistu konkurss “Pār jūriņu, pār Daugavu, Saulītei roku devu…”.

   Dalībnieki konkursā varēja piedalīties divās kategorijās un divās vecuma grupās (1.- 4.klase un 5.-9.klase):

  • A kategorija – vispārējās izglītības iestādes ar padziļinātu mūzikas apmācību, interešu izglītības programmās iesaistītie profesionālās ievirzes izglītības iestāžu un kultūras iestāžu bērnu vokālie ansambļi;
  • B kategorija – vispārējās izglītības, speciālās izglītības, interešu izglītības iestāžu un citi vokālā žanra mūzikas kolektīvi.

   Latvijas dzimšanas dienai par godu audzēkņi kopā ar pedagogiem ir veidojuši radošos darbus izstādēm un sagatavojuši priekšnesumus koncertam, kurš notika 14.novembrī. Koncertā piedalījās muzikālās studijas “Rozīnes” audzēkņi, pedagogs Žanneta Volņanko, ģitāras studijas audzēkņi, pedagogs Atis Pelčers un modernās horeogrāfijas studijas “Terra” audzēknes, pedagogs Irina Ivanuškina.

   Laipni aicināti novembrī apskatīt Rīgas 19.vidusskolas interešu izglītības programmu audzēkņu, pedagogu darbu izstādes, kuras veltītas Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai.
Flotes ielā 8 apskatāmas vairākas tematiskas izstādes:
• Vizuālās mākslas pulciņa “Kaleidoskops” izstāde “Vēja dziesma”, pedagogs Irina Gorina;
• Pulciņa “Patchwork” izstāde “Latvijas svētki. Staro Rīga”, pedagogs Olga Trushkova;
• Vizuālās un lietišķās mākslas studijas audzēkņu darbu izstāde “Karogs savādāks”, pedagogs Iveta Bērziņa;
• Foto pulciņa audzēkņu darbu izstāde “Latvija.Mana”
• Pedagoga Ivetas Bērziņas foto izstāde “Lāpu gājiens”.

   11.novembra vakarā Rīgas 19. vidusskolas Interešu izglītības audzēkņi, pedagogi un vecāki pulcējās, lai kopīgi dotos uz Daugavgrīvas cietoksni nolikt svecītes, pieminot Latvijas brīvības cīņās kritušos. Sanākušie aizdedza svecītes, lāpas un pa izgaismotu ceļu devās uz cietoksni.

   Patīkama bija bērnu interese, uzdodot jautājumus, kas šī pa dienu kāpēc šāds gājiens. To skaidrojot, jau no mazotnes, audzinām bērnos patriotismu un zināšanas par vēsturi. Paldies visiem, kas piedalījās gājienā, izgaismoja tumsu gan ceļā, gan sevī!

 

 

Rīgas 19.vidusskolas telpās

FLOTES IELĀ 8:

 

Otrdiena, 22.oktobris

“GALDA SPĒĻU DIENA”

no plkst.14.00 līdz 18.00

Trešdiena, 23.oktobris

PLENĒRS

“LAND ART” no plkst.13.00

Ceturtdiena, 24.oktobris

PĀRGĀJIENS

"Miers. Klusums. Daba. Es." no plkst.13.00

   28.maijā ar savām dziesmām Vokālās studijas ,,Kantilēna” audzēkņi savā atskaites koncertā pieskandināja Rīgas 19.vidusskolas Svinību zāli.

  8., 9.jūnijā Vokālās studijas ,, Kantilēna “ grupas ,, Akcents”, ,,Notis” un ,,Tutti” un solisti ar savām dziesmām pieskandināja A.Pumpura skvēru Daugavpils pilsētas svētkos !

   25.maijā BJC „Bolderājā” jau 15 reizi notika dambretes turnīrs „Ģimenes kauss.

   Šogad turnīrā piedalījās 17 komandas. Katras komandas sastāvā bija viens bērns un viens pieaugušais. Atbalstīt savus bērnus un mazbērnus bija atnākuši 7 tēti, 2 vectēvi, 2 vecmāmiņas un viena drosmīgā mamma.

  Pēc divu stundu intensīvām cīņām divas labākās komandas bija ieguvušas vienādus rezultātus. Fināla spēlē satikās pagājušā gada Eiropas čempionāta jauniešiem dalībnieki Darja Drabova un Aleksejs Peļniks.Tikai papildspēlē uzvaru svinēja Alekseja Peļnika un Aleksandra Zamjatkina komanda. Otro vietu ieguva Darja Drabova ar mammu Nataļju.

Trešo vietu ieguva divas komandas. Papildspēlē pieredzējušākais Alekss Gansausks uzvarēja Sandi Puiškinu.

       Vārdam SATIKŠANĀS patiesi piestāv darbības – piedzīvot, izbaudīt, sadraudzēties, saprasties, pieredzēt, paveikt un piepildīt. Runā, ka nejaušu satikšanās nav. Un katrs cilvēks, ko mēs satiekam savā dzīvē, izmaina to. Katra satikšanās padara mūsu dzīvi krāsaināku.

Izcilā Zenta Mauriņa ir teikusi

“Sastapšanās prieku nosaka nevis pasaulīgas vērtības un praktiskie labumi, bet gan vārdos neizsakāma noskaņa un izstarotā labestība”

Uz vienu pēcpusdienu pieklusa bērnu čalas Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” mājvietā, lai 5.februāra pēcpusdienā pieskandinātu VEF kultūras pili. Uz centra 15 gadu jubilejas koncertu pulcējās audzēkņi un viņu vecāki, kā arī bijušie audzēkņi, centra darbinieki, domubiedri un sadarbības partneri.

Krāšņajā jubilejas koncertā “SATIKŠANĀS” krāsas mijās ar skaņām, kustības ar vārdiem, emocijas ar gaismām.