Bērnu un jauniešu centrs "Bolderāja"

Flotes ielā 8, Daugavgrīvā, LV- 1016
tel. 67435096, tel., fakss 67435095, bjcbolderaja@riga.lv

Smaller Default Larger

   Masļeņica jeb Saules svētki, kas tiek saukta arī par Pankūku svētkiem ir sena slāvu tradīcija, kuras laikā simboliski notiek līksma un jautra atvadīšanās no garās un aukstās ziemas un sagaidīts ilgi gaidītais pavasaris. Tradicionāli svētki tiek svinēti 7 dienas nedēļas garumā, un katrai dienai ir savi rituāli un ticējumi, un šajā gadā Masļenica bija no 4.-10.martam.

 

       Vārdam SATIKŠANĀS patiesi piestāv darbības – piedzīvot, izbaudīt, sadraudzēties, saprasties, pieredzēt, paveikt un piepildīt. Runā, ka nejaušu satikšanās nav. Un katrs cilvēks, ko mēs satiekam savā dzīvē, izmaina to. Katra satikšanās padara mūsu dzīvi krāsaināku.

Izcilā Zenta Mauriņa ir teikusi

“Sastapšanās prieku nosaka nevis pasaulīgas vērtības un praktiskie labumi, bet gan vārdos neizsakāma noskaņa un izstarotā labestība”

Uz vienu pēcpusdienu pieklusa bērnu čalas Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” mājvietā, lai 5.februāra pēcpusdienā pieskandinātu VEF kultūras pili. Uz centra 15 gadu jubilejas koncertu pulcējās audzēkņi un viņu vecāki, kā arī bijušie audzēkņi, centra darbinieki, domubiedri un sadarbības partneri.

Krāšņajā jubilejas koncertā “SATIKŠANĀS” krāsas mijās ar skaņām, kustības ar vārdiem, emocijas ar gaismām.

   27.decembrī Rīgas 19.vidusskola savās telpās uzņēma Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” rīkoto XIV Rīgas atklāto turnīru 100 lauciņu dambretē “Bolderājas kauss”. kas pulcēja vairāk kā 50 dalībniekus gan no Rīgas, gan arī tālākus dalībniekus no Valmieras, Bauskas un Salaspils.

   22.novembrī Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu norisinājās Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” organizētais Rīgas vokālistu konkurss “Pār jūriņu, pār Daugavu, Saulītei roku devu”.

   Konkursa dalību varēja ņemt vispārējās izglītības, speciālās izglītības, interešu izglītības iestāžu vokālā žanra solisti un vokālie ansambļi ar divām dziesmām latviešu valodā divās vecuma grupās: jaunākā grupa (5.-9.klase) un vecākā grupa (10.-12.klase), atsevišķi tika vērtēti arī profesionālās skolas ar mūzikas novirzienu un mūzikas klasēm.

   Arī pēc svētku nedēļā vēl nedaudz grubās sirdī paturēt svētku sajūtu un siltumu, līdz ar to līdz pat šīs nedēļas beigām aicinām aplūkot mūsu telpās dažādas radošo darbiņu izstādes.

   Ar grupas “Prāta Vētra” vārdiem “Lai nodimd Rīga un Daugava mana, kad visa Latvija gavilē!” tika uzsākts Rīgas interešu izglītības iestāžu kopprojekts “Tā daļa manas Rīgas”, kurā apvienojās un savu grandiozitāti parādīja 14 interešu izglītības centri Rīgā.

   Projekta “Tā daļa manas Rīgas” atklāšanas pasākums noritēja tirdzniecības parkā “Alfa” ar īpašu foto izstādi, kur katrs interešu izglītības centrs savā piemājas vidē tika iemūžināts fotogrāfa Jāņa Romanovska bildē.

Visa mēneša garumā katrā no interešu centriem notika pasākums, un Bērnu un jauniešu centrā “Bolderāja” šī diena tika izvēlēta 20.oktobris ar tēmu “Mana Rīga, mana Daugavgrīva”.

   Katram pasākuma “Mana Rīga, mana Daugavgrīva” dalībniekam bija jāapmeklē astoņi punkti un katrā punktā jāsaņem dalībnieka kartiņā īpašu atzīmi.

   18.oktobrī Bērnu un jauniešu centrs “Bolderāja” organizēja Rīgas bērnu un skolēnu LEGO konstruktoru radošo konkursu “Mana sirds tautasdziesma”, kas norisinājās plašajās un gaišajās Rīgas 19.vidusskolas telpās. Konkursu atklāja Babītes Mūzikas skolas kokles skolotāja Lauma Matule ar kokles spēli, izpildot savā aranžējumā tautasdziesmu melodiju “Ai, Dieviņi, augstu saule”.

   Konkursā varēja piedalīties Rīgas vispārējās un interešu izglītības iestāžu audzēkņi divās vecuma grupās: 6-8 gadi (1.grupa) un 9-11 gadi (2.grupa), kas darbojās ar Lego konstruktoriem.

1.grupā dalību ņēma 7 dalībnieki, 2.grupā – 12 dalībnieki, kopā 19 dalībnieki.

   Tika pārstāvētas iestādes: Bērnu un jauniešu centrs “Altona”, Bērnu un jauniešu centrs “Zolitūde”, Bērnu un jauniešu centrs “Bolderāja”, Rīgas Jauno tehniķu centrs, Rīgas Kultūru vidusskola, Rīgas Pļavnieku pamatskola, Rīgas 19.vidusskola.

   Šī gada 18. oktobrī BJC “Bolderāja” tika izveidota Sensorā istaba. 

   Telpa tika izgaismota dažādās krāsās, tajā skanēja meditatīva mūzika un darbojās vairākas aktivitāšu zonas. 

   Sensorās istabas pamatideja tika ietverta 22 atslēgas vārdos. Daži no tiem- VĒRO, UZDROŠINIES, ESI BRĪVS, CIENI, JAUTĀ, MAINI, SADARBOJIES, EKSPERIMENTĒ, ATPŪTIES. Galvenais Sensorās  istabas mērķis bija  palīdzēt bērniem BŪT VIŅIEM PAŠIEM, ieklausīties sevī, sekot savām interesēm un darboties savā individuālajā attīstības ritmā. 

 

   Ar vērienīgu koncertu, kurā uzstājās arī Balss attīstības studijas “Kantilēna” audzēkņi, 5.oktobrī tirdzniecības parkā “Alfa”, tika atklāts Rīgas Bērnu un jauniešu centru kopprojekts “Tā daļa manas Rīgas”, kurā

kā īpašais viesis kopā ar dalībniekiem uzstājās grupas “Astro’n’out” soliste Māra Upmane-Holšteine.

   Pasākuma apmeklētājus priecēja ne tikai koncerts, bet arī izstāde, kurā tika prezentēti 14 Bērnu un jauniešu centri, kas kā viens ceļš plūst no vienas bildes nākamajā.

  Tāpat apmeklētājiem bija iespēja darboties 5 darbnīcās, kurās varēja nopelnīt pirmos zīmodziņus, lai piedalītos izlozē. Pārējiem zīmodziņus būs iespējams dabūt apmeklējot 3 pasākumus Rīgas Bērn un jauniešu centros, ar kuru pasākuma dienām ir iespējams iepazīties “Tā daļa manas Rīgas” ceļu kartē. Ceļu karti iespējams saņemt pasākumā vai jebkurā Bērnu un jauniešu centrā.